ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ekim 2014 Pazartesi 09:47

iOS 8.1 hangi yenilikleri getiriyor?

iOS 8.1 hangi yenilikleri getiriyor?

Yarın iOS 8.1 güncellemesi yapılacak. Peki hangi yeniliklerle geliyor?


Apple iDevice kullanıcıları Pazartesi günü yani yarın, iPhone veya iPad cihazlarına iOS 8.1 sürümünü yükleyebilecekler. Güncelleştirme iOS 8.0 sürümünde olan bazı hataları düzeltecek ve ayrıca Apple’ın yeni mobil ödeme uygulaması Apple’Pay’ı etkinleştirecek.

1413553528_apple-health1211111.jpg

Apple Pay, NFC özellikli bir mobil ödeme sistemi ve iPhone 6 ile iPhone 6 Plus’ı alışverişlerinizde, bu uygulamaya katılımcı perakendecilere ödeme yaparken kredi kartı gibi kullanmanıza olanak tanıyor.  Ayrıca güncelleştirme ile telefondaki tüm fotoğraf ve görsellerin tek bir merkezden incelenebilmesini sağlayCamera Roll özelliği ve iCloud Fotoğraf Kitaplığı'nın bir beta sürümü de yer alacak. Bu fotoğraf uygulaması tüm cihazların genelinde senkronize olacak ve ayrıca iCloud Drive ile tüm fotoğrafları yedeklemek mümkün olacak.

Diğer yeni bir özellik ise Anında Hotspot oldu. iOS 8.1 ile çalışan iPhone ile bu özellik açılabiliyor ve ayrıca telefonun ağına bağlanabilmek için OS X Yosemite ile çalışan bir Mac bilgisayar gerekiyor. Ayrıca güncelleştirmeden sonra iPad ve Mac bilgisayarlarınızdan iPhone üzerinden yönlendirilmiş SMS mesajları alabileceksiniz.

iPad ve Mac bilgisayarlarınızdan iPhone üzerinden yönlendirilmiş SMS mesajları alabileceksiniz.

1413735521_sms-relay-will-let-you-send-and-receive-sms-messages-using-an-ipad.jpg

Anında Hotspot etkinleştirebileceksiniz.


1413735535_instant-hotspot-lets-your-maxc-remotely-enable-tethering-on-your-iphone.jpg

Camera Roll seçeneği, telefondaki tüm fotoğraf ve görsellerin tek bir merkezden incelenebilmesini sağlıyor.
1413735554_the-camera-roll-is-returning.jpg

Apple Pay, NFC özellikli bir mobil ödeme sistemi ve iPhone 6 ile iPhone 6 Plus’ı alışverişlerinizde, bu uygulamaya katılımcı perakendecilere ödeme yaparken kredi kartı gibi kullanmanıza olanak tanıyor. 


1413735568_apple-pay-is-coming-with-this-update.jpgÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER