ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 10:53

iOS 7'den neler bekleniyor?

iOS 7den neler bekleniyor?

10 Haziran'da duyurulması beklenen yeni versiyonda radikal yenilikler bizleri bekliyor olacak.


Google Geliştiriciler Konferansı’nın son bulmasıyla gözler haziran ayında gerçekleşecek Apple WWDC 2013 etkinliğine çevrildi. Başta iOS işletim sistemi olmak üzere, Apple cephesinde birçok gelişimin gözler önüne serildiği etkinlik kapsamında yeni bir iPhone tanıtımı beklenmese de iOS’a ait radikal yeniliklerin tanıtımı yapılacak. Şirket aynı zamanda MacBook dizüstü bilgisayarda kullandığı OS X işletim sisteminde de yenilikler sergileyecek.
1369459502_8.png

Mobil dünyasının şu an için PC’den daha popüler olduğu gerçeğine dayanarak iOS 7 tanıtımı elbette en fazla ilgiyi toplayacak. Sade, basit ve akıcı arayüzü ile kullanıcıların bir hayli ilgisini çeken iOS, yeni versiyonunda da bu çizgisinde vazgeçmeyecek. Apple cephesinden alınan bilgiler doğrultusunda arayüzde daha az parlak, başka bir deyişle siyah ve beyazın ağırlık kazandığı bir tema ön görülücek. Söz konusu tema bir önceki iOS 6’dan daha spor bir görüntüye sahip olacak.

Kilit ekranda yapılacak değişiklikler, sade bir bildirim ekranı, yeni widget’lar (Wi-Fi, Bluetooth ve hava durumu kısa yolları), Vimeo ve Flickr entegrasyonu ile iPhone özel bir FaceTime uygulamasının iOS 7’de yer alacağı konuşuluyor.

Apple WWDC 2013 Etkinliği 10 Haziran’da başlayacak.

Rapor: HTC, One Mega adlı telefon üzerinde çalışıyor

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER