ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Temmuz 2014 Salı 12:46

iOS 7.1.2 Güncellemesi geldi

iOS 7.1.2 Güncellemesi geldi

iOS 8 öncesi Apple eski işletim sistemine yeni bir güncelleme vermesi kafaları karıştırdı.


Apple geçtiğimiz ay iOS 8'i bizlere tanıtmış ve hemen ardından Beta sürümünü bizlere sunmuştu. iOS 8’in 2. Beta versiyonunu da geçtiğimiz hafta yayımlayan Apple’ın nihai sürüme yaklaştığı yorumları yapılırken Apple bir önceki yılın işletim sistemi iOS 7’ye yeni bir güncelleme verdi.

iOS 7.1.2 güncellemesi ile Apple işletim sisteminde şu yeniliklere yer veriyor.

iBeacon bağlantısında yaşanan stabilite sorunları giderildiBarkod tarayıcılar ve USB aksesuarlar gibi bazı 3. parti araçlarında yaşanan veri transferi ile hata düzeltmeleri yapıldı.Mail’le gelen eklerin güvenlik açığı oluşturmasının önüne geçildi.

Bu yenilikler ve belli oranda stabilite iyileştirmeleri içeren iOS 7.1.2’yi aşağıdaki linklerden size uygun olanı indirip kendiniz de kurabilirsiniz. Bu işlem telefonunuzu garanti dışı bırakmaz.

iPhone 5'ler (GSM)iPhone 5'ler (CDMA)iPhone 5 (GSM)iPhone 5 (CDMA)iPhone 5c (GSM)iPhone 5c (CDMA)iPhone 4SiPhone 4 (GSM 3,2)iPhone 4 (GSM 3,1)iPhone 4 (CDMA 3,3)iPad Air (5 gen Wi-Fi + Hücresel)iPad Air (5 gen Wi-Fi)iPad 4 (CDMA)iPad 4 (GSM)iPad (4. nesil Wi-Fi)iPad Mini (CDMA)iPad Mini (GSM)iPad Mini (Wi-Fi)iPad Mini 2 (Wi-Fi + Hücresel)iPad Mini 2 (Wi-Fi)iPad 3 (Wi-Fi)iPad 3 (Wi-Fi + Hücresel GSM)iPad 3 (Wi-Fi + Hücresel CDMA)iPad 2 (Wi-Fi 2,4)iPad 2 (Wi-Fi 2,1)iPad 2 (Wi-Fi + Hücresel GSM)iPad 2 (Wi-Fi + Hücresel CDMA)iPod touch (5. nesil)

JailBreak uyarısı: iOS 7.1.2 için şu anda JailBreak bulunmuyor. Pangu JailBreak takımı iOS 7.1.2 ile ilgili çalışmalar yaptığını duyursa da JailBreak'li iOS 7.1.1 cihazınızı iOS 8 JailBreak yayımlanan kadar güncellememenizi tavsiye ediyoruz.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER