SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Kasım 2014 Perşembe 17:01

İntel, geleceğin bilim adamını kaptı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/intel-gelecegin-bilim-adamini-kapti-1483616-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/intel-gelecegin-bilim-adamini-kapti-1483616-622x360.jpg
İntel, geleceğin bilim adamını kaptı

Evindeki robot legoların parçalarından körlerin kullanacağı yazıcı icat eden çocuğa İntel'den dev yatırım.


BBC'nin haberine göre, teknoloji devi Intel 13 yaşındaki Shubham Banerjee'ye körlerin kullandığı Braille yazıcılarını daha ucuza üretmesi için yatırım desteği verecek.

Kaç paraya anlaştıkları gizli tutuldu

İntel Banerjee'ye verecekleri yatırım desteğinin miktarını açıklamadı. Reuters konuyla ilgili haberde İntel'in Banerjee'ye "birkaç yüz bin dolarlık" anşlaşma yaptığını yazdı.

ABD'nin Kalifornia eyaletinde yaşayan Shubham Banerjee geçtiğimiz Haziran ayında Beyaz Saray'da ABD Başkanı Barack Obama'nın himayelerinde gerçekleştirilen geleneksel Teknoloji Fuarı'nda evindeki legolardan yaptığı Braille yazıcı protitipi ile ödül kazanarak dikkatleri üzerine çekmişti.

1415285530_78779188icgs2014keynote4-1.jpg

İntel Edison İşlemcisi ve 3D yazıcı parçaşarı kullanacak

Mucit çocuk Shubham Banerjee şimdi İntel'in Edison işlemcilerini ve 3 boyutlu yazıcı parçalrını kullanarak icadını daha da işlevsel hale getireceği belirtildi.

ÖNCEKİ HABER

Apple, Samsung'un popülaritesini yendi

SONRAKİ HABER

HP'den yeni nesil akıllı saat!

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.