ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 10:40

[inceleme] Asphalt 7: Heat

[inceleme] Asphalt 7: Heat

Eğer araba yarışları seviyor ve bu anlamda bir oyun arıyorsanız Asphalt 7 Heat tam aradığınız bir oyun.


Mobil dünyasındaki oyunların sağlamış olduğu gelişimi daha önceki Modern Combat 4: Zero Hour incelememizde belirtmiştik. Tartışmazsız mobil platformun en heyecan verici oyunu diyebileceğimiz MC 4: Zero Hour sonrası yine Gameloft cephesinde geliştirilen ve kaliteli ses, görüntü ve grafikler vaat eden Asphalt 7: Heat’i ele alacağız.

Oyun hem Android hem de iOS platformunda 0.99$ fiyatıyla yer almakta. Öncelikle oyunun bütçe dostu bir fiyattan satıldığını bildirelim.
1360137386_screenshot2013-02-06-09-54-41.png

Gameloft yapımı olan Asphalt serisi Google Play ve App Store’daki en başarılı sokak yarışı oyunu olarak görülüyor. Bu konudaki en önemli rakibi ise EA Games elbette. Fakat EA Games’in Need For Speed serisi bir türlü Asphalt serisinin yakaladığı başarıyı yakalayamadı. Asphal 7 Heat ile serinin en iyi yapımı sunulurken, grafik ve ses kalitesinde bir artıştan da söz etmek gerekir. (Tabi MC4: Zero Hour'da gerçek bir görsel şölen sunuyor.)

Asphalt 7: Heat; 60 farklı araçla, 15 farklı pisttte, 6 çeşit yarış moduyla 15 farklı turnuvada 150 farklı yarış yapabilmenizi sağlıyor. Asphalt 7′de 3 adet oyun modu var. Kariyer Modu, Hemen Oyna Modu ve Çoklu Oyuncu Modu.
1360137410_screenshot2013-02-06-09-54-51.png

Asphalt 7: Heat grafiksel anlamda oldukça başarılı fakat tabi ki konsol kalitesinde bir sunum halen yok. Tabi bu durum oyuna gölge düşürmemeli yine de en iyi grafik ve ses efektlerine sahip mobil yapımların başında geliyor. Grafik anlamında sağlanan gelişmeler ve hareket algılayıcı yetenekleriyle FPS tarzındaki en iyi araba yarışlarından biri haline getiriyor.

Ses performansı yeterli seviyede olsa da yarış heyecanını en üst seviyede yaşamak istiyorsanız güçlü bir kulaklıkla kendinizi yarışın içerisinde bulabilirsiniz. Yarış başladığında ise serinin daha önceki oyunlarında olduğu gibi mantık aynı ve rakiplerinizi geride bırakmaya çalışıyorsunuz. Oldukça geliştirilen hareket yetenekleriyle yolda karşınıza çıkan bonusları da almayı unutmayın.

Oyunun Resmi Tanıtım Videosu 

Bir diğer gelişme ise arabaların kategorilere ayrılmasıdır. Oyunda farklı aşamada 7 bölüm sunuluyor. Her seviyedeki araba daha gelişmiş özelliklere ve daha hızlı bir motora sahip. Yarış esnasında eğer paranız yetiyorsa satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz.

Sonuç olarak oyun uzun soluklu ve maceralarla dolu bir heyecan sunuyor. Fiyatını ele aldığımızda ise sonuna kadar hak eden bir oyun. Eğer araba yarışları seviyor ve bu anlamda bir oyun arıyorsanız Asphal 7 Heat tam aradığınız bir oyun.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER