ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Temmuz 2014 Salı 22:05

İddia: Apple iPhone 6 için pil tedarikçisini değiştiriyor.

İddia: Apple iPhone 6 için pil tedarikçisini değiştiriyor.

Apple'ın 5.5 inç iPhone 6 modelinde gecikme olacağı söylenirken bunun sebebi de ortaya çıktı.


Dün sizlerle 5.5 inç iPhone 6 modelinde erteleme olabileceği ile ilgili bir haber paylaşmıştık. Bu haberin gerçek olduğu ise bu gün ortaya çıktı. 

Tayvan'da faliyet gösteren Economic Daily News'e göre Apple 5.5 inçlik iPhone 6'nın pili için çok farklı çalışmalarda bulunuyordu. Pil tedarikçilerinin hem 4,7 inç iPhone 6 hemde 5.5 inç iPhone 6 modellerine pil üretmekte sıkıntı çekebileceği analiz firmaları tarafından Apple'a bildirilmişti.

5.5 inç iPhone 6'nın erteleme fikri ise bu rapordan sonra ortaya atılan bir çözüm yoluydu; çünkü Apple 4,7 inç iPhone 6 modelinin daha fazla satış yapacağını düşünüyor ve tüm dikkatini bu tlelefona yoğunlaştırmak istiyordu.

Apple'ın şu anda 2 adet pil tedarikçisi bulunyor. Simplo ve Desai Apple'a pil üretiyorlar ve Apple iPhone 6 ile birlikte bu şirketlerinde sınırlarını zorluyordu. 2 tedarikçiden sadece biri (Simplo) Apple'ın istediği şekilde (flexible diyor kaynakta) pili üretmekte başarılı olurken Desai'nin alması gereken biraz daha yol varmış gibigörünüyor. 

Bu gelişmeler ışığında 5.5 inç iPhone 6 modelinden sonra, 4.7 inç iPhone 6'da da bir gecikme yada en azından stok sorunu yaşayacağımızın garntisini bu günden veriyoruz...

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER