ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 01:29

iCloud'un kilidi sonunda kırıldı!

iCloudun kilidi sonunda kırıldı!

Apple ürünlerini kullananlara kötü haber!


Apple'ın hırsızlığın önüne geçmek için güvendiği iCloud kilidi de sonunda kırıldı. 150 doları veren(yaklaşık 300 TL) iCloud'u kırdırabiliyor!

Özellikle akıllı telefonlarla birlikte telefon hırsızlığının artmasıyla birlikte telefon üreticileri de hırsızlara karşı yeni yeni önlemler geliştirmek zorunda kalıyor. Bu şirketlerden biri de tahmin edebileceğiniz gibi Apple...

1404768723_img20140708003042.jpg

iPhone hırsızlığına karşı iCloud kilidini devreye sokan Apple, bu sayede cihaz el değiştirse dahi sahibinin izni olmaksızın yeni bir hesap etkinleştirilemiyordu. Ancak Chroniccunlocks isimli sitede iCloud kilitlerinin kolayca hack'lenebildiği öne sürüldü.

Site, iCloud kilidini kırmak isteyen kullanıcılar için hizmet de başlattı. 150 doları veren kullanıcı, bu kilidi kırdırabiliyor. Ancak kırdırma işlemi 3 ila 15 gün arasında bir süre alabiliyor. Bu arada sitenin kullanıcılardan IMEI ve iPhone model bilgilerini de istediğini hatırlatalım. Sistemin güvenilirliği tartışmalı olduğundan gerçekten iCloud kilitlerini kırıp kırmadığı bilinmiyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER