ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2013 Cuma 09:53

Huawei Ascend W2 sızdırıldı

Huawei Ascend W2 sızdırıldı

Çinli üreticinin Windows Phone 8 cephesine sunacağı ikinci telefonun basın görseli ortaya çıktı.


Özellikle ülkesi Çin’de kayda değer gerçekleştirdiği satışlarla halihazırda mobil dünyasının dört numaralı ismi olan Huawei, ürünlerinde genel itibariyle Android işletim sistemine yer vermekte. Şirketin Windows Phone 8 ile çalışan ilk telefonu olma özelliği gösteren Ascend W1 adlı telefonu ise CES 2013 etkinliğinde görücüye çıkarken, telefonun elde ettiği satışlardan beklenen ilgiliyi görmediği anlaşılıyor.

Avrupa’da 200€’dan satışa sunulan W1’in halefini hazırlayan Çinli üretici teknik özellikleri de bir üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. W1 ile giriş seviyesine odaklanan Huawei, Ascend W2 olarak adlandıracağı yeni telefonda ise Nokia’ın üst seviye telefonları ile rekabet içerisinde olacak.
1369972968_ascend-w2.jpg

@evleaks tarafından telefonun basın görseli sızdırılırken, bazı teknik özellikler de dillendirilmiyor değil. 4.5-inç boyutunda HD çözünürlüklü ekran, Qualcomm cephesinden çift çekirdekli bir işlemci, 1GB RAM, 8MP çözünürlüklü arka kamera, 16GB dahili depolama birimi ve 7.7mm kalınlık sayabileceğimiz detayların başında geliyor.

Yaz döneminde satışa sunulacak telefon için belirlenen fiyatın ise 290 dolar olduğu bildiriliyor. Ascend W2’nin W1 modelinde olduğu gibi öncelikle Çin’de daha sonra ise diğer ülkelerde satışa sunulması bekleniyor.

HTC T6'ya (One Mega) ait yeni detaylar ortaya çıktı

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER