ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 07:58

HTC’de işler yolunda gitmiyor

HTCde işler yolunda gitmiyor

Şubat ayında elde edilen gelir, son 3 yılın en düşük seviyesinde yer alıyor.


Desire HD öncülüğünde inanılmaz bir başarı sergileyen Tayvanlı üretici, aradan geçen süre zarfında işleri bir türlü istenilen seviyeye oturtamadı. Gün geçtikçe pazar payını eriten şirket, sık sık amiral gemi modellerini yenileyerek eleştirilerin odağında yer aldı. 2012 yılı içerisinde mali açıdan zor günler geçiren HTC, Beats Audio hisselerinin satışını gerçekleştirmenin yanında dünya genelinde bazı ofislerini kapatmak zorunda kalmıştı.
1362603565_htc-down.jpg

Yeni yılla birlikte yeni bir yapılanma içerisinde olacağının sinyallerini UEFA ile yapılan reklam anlaşması ve HTC One ile veren Tayvanlı üretici, şubat ayında isteği gelir seviyesine ulaşamadı. HTC Droid DNA ve J Butterly’nin dünya genelinde yüksek satış rakamlarına ulaşamaması ve ürünlerin birçok ülkede hala raflarda yer almıyor olması gelirlerin düşük olmasında etkin rol oynuyor. Bunun yanı sıra Windows Phone 8 cephesinde yer alan 8X ve 8S modelleri de global pazarda istenilen etkiyi oluşturamadı.

Şirket, şubat ayında 384 milyon gelir elde etmesine rağmen geçtiğimiz yıla nazaran gelirlerin \%44 seviyesinde düştüğü, önceki aya ait rakamlar değerlendirildiğinde ise \%27’lik bir düşüş söz konusu. Elde edilen gelir son 3 yılın en düşük seviyesinde yer alırken, HTC One’la birlikte önümüzdeki süreçte gelirlerin daha da artacağı ön görülebilir.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER