ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Karla Karışık Yağmur
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 23:28

HTC'de hayal kırıklığı !

HTCde hayal kırıklığı !

Şirket, 2013 yılı birinci çeyrek mali raporunda 2.83 milyon dolar kâr elde etti.


Yeni yılda reklam ve pazarlama giderlerine daha fazla kaynak aktarılacağını açıklayan HTC yetkilileri, oluşturdukları stratejiyi henüz hayata geçirebilmiş değil. Bu duruma sebep en önemli etken ise One modelinde yaşanan tedarik sıkıntı. Yekpare alüminyum kasa ve ultrapiksel sensörde yaşanan tedarik sıkıntısı telefonun sadece birkaç ülkede satışa sunulmasına sebep oldu.

Reklam gelirlerine ayrılacak bütçe ile daha fazla kâr hedefleyen HTC için işler pek yolunda gitmiyor. Henüz One modelinin kaymağını yiyemeyen Tayvanlı üretici, 2013 yılı birinci çeyrek sadece 2.83 milyon dolar kâr elde edebildi. Şirket, çeyrek bazında 1.43 milyar dolar gelir elde ederken, tüm harcamaların çıkarılmasıyla elde kalan net kâr ise hayal kırıklığı yarattı. Oysa beklenen gelir 15 milyon dolar civarındaydı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde 360 milyon dolar kâr elde eden şirketin, ne denli bir düşüş yaşadığı elde edilen rakamlardan anlaşılıyor.

HTC One’ın nisan ayı içerisinde birçok ülkede satışa sunulmasıyla yılın ikinci çeyreği için daha iç açıcı sonuçlar elde edilecektir.

 Google Play Store 4.0'ın ana ekranı ortaya çıktı

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER