ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:02

HTC One X için son bir güncelleme kaldı!

HTC One X için son bir güncelleme kaldı!

Tayvanlı üretici, üst seviye telefonlarından One X için son bir güncelleme sunacak.


HTC’nin 2012 yılı MWC 2013 etkinliğinde duyurduğu Tegra 3 işlemcili HTC One X, kullanıcılarla ilk buluşmasında Android 4.0.4 işletim sistemi ile çalışıyordu. Geçtiğimiz yaz sonunda Android 4.1 Jelly Bean güncellemesine kavuşan telefon için hali hazırda beklenen bir diğer güncelleme ise Android 4.2 sürümü.

HTC One’la birlikte telefonda yer alan Sene 5’in One X, One X+ ve One S modellerine geleceğini resmi olarak duyuran HTC, söz konusu yeniliklerin Android 4.2 ya da 5.0 ile geleceği noktasında ise herhangi bir ipucu vermedi.

Son gelen değerlendirmelere göz attığımızda ise HTC’nin One X için planladığı son güncellemenin Android 4.2 ve Sense 5 olduğunu görüyoruz. 1GB RAM’e sahip olan telefon için Android 4.2 sonrası kullanıcıların büyük bölümü geliştiriciler cephesinden gelen yazımlarla Android’in yeni versiyonlarını tecrübe edecek.

Benzer donanımlara sahip olduğu gerekçesiyle kıyaslamak gerekirse son dönemde elde edilen bazı bilgilere göre Samsung, Galaxy S III kullanıcılarına Android 4.2 güncellemesini yaz döneminde, Android 5.0 güncellemesini ise yılın sonuna doğru sunmayı düşünüyor.

1366803526_htconexreview11.jpgNokia’dan QWERTY klavyeli telefon: Asha 210

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER