ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 21:52

HTC One satışları şirket gelirlerini arttırdı

HTC One satışları şirket gelirlerini arttırdı

Mart ayında tedarik noktasında yaşanan sıkıntılara takılan telefon, beklenildiği gibi satışa sunulmasıyla gelirleri ciddi oranda arttırdı.


2010 yılında sağlanan başarıyı hala mumla arayan HTC, 2011 yılı ile birlikte başlayan düşüşe bir türlü dur diyemedi ve şu an için çeyrek kârı 2 milyon dolar seviyesine düşen bir şirket konumunda. 2013 yılının ilk çeyrek mali tablosunun ikinci çeyrekte HTC One satışlarının başlamasıyla düzeleceği ön görülüyordu. Şirket, nisan dönemi gelirleri açıklarken; HTC One ile birlikte gelirlerin mart ayına göre \%23 oranında (657 milyon dolar) artış gösterdiği bildirildi.
1367858507_htc-one.png

Elde edilen başarı HTC cephesinde memnuniyetle karşılanabilir ancak söz konusu gelirin 2012 yılı nisan dönemi ile kıyaslaması yapıldığında \%37’lik bir düşüşün yaşandığı görülüyor. Olası başarısızlıkta istifası cebinde gezen HTC CEO’su Peter Chou, tedarik noktasında yaşanan sıkıntıların atlatıldığıNI, mayıs ve haziran döneminde telefonun daha yüksek bir satış performansı sunacağını belirtti. Tayvanlı üreticinin yılın ikinci yarısında hedeflediği gelirin ise 2.4 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER