ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 20:10

HTC One M8 Prime iptal edildi!

HTC One M8 Prime iptal edildi!

Daha önceleri telefon hakkında çeşitli görüntü ve donanım bilgileri veren evleaks, akıllı telefonu beklemeye başlayan müşterilerini yayınladığı notla hayal kırıklığına uğrattı.


Geçtiğimiz haftalarda hakkında spekülasyonlar yapılan HTC firmasının yeni amiral gemisi modeli olacağı söylenen One M8 Prime hakkında yeni iddialar geldi. Ancak bu iddialar teknik bilgilerinin aksine  cihazın iptal edildiğini söylüyor.

Daha önceleri telefon hakkında çeşitli görüntü ve donanım bilgileri veren evleaks, akıllı telefonu beklemeye başlayan müşterilerini yayınladığı notla hayal kırıklığına uğrattı. @ Evleaks, sitesinde yayınladığı notta "HTC M8 Prime üzerindeki geliştirme aşaması süresiz olarak askıya alındı" dedi. Site bu durumun nedenini henüz açıklamış değil. Bunun bir iddia olduğunu hatırlatarak cihazın olası teknik özelliklerine değinelim. Telefon 5.5-inç Quad HD (1.440 x 2.560) ekrana sahip ve, dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci tarafından destekleniyor.Ayrıca 3GB RAM ve çift Duo UltraPixel arka kamera bulunan cihazın suya dayanıklı bir yapıda olacağı söyleniyor. 

1401462830_img20140530172427.jpg

Burada bir iddiada da biz bulunalım. LG, 2K Quad HD ekrana sahip akıllı telefonu LG G3'ü 27 Mayıs'ta tanıttı ve diğer akıllı telefon üreticileri de yakın gelecekte benzer cihazları piyasaya sunmaya başlayacaktır. Bu yüzden HTC'nin hala Quad HD ekranlı bir modeli kısa zamanda piyasaya süreceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Bu varsayımın şirketler arası rekabette önemli bir rolü olduğunuda söylemeden geçmek istemiyorum.

Benim kanaatim bu iddianın asıl nedeni şirketin Prime modelinde kullanacağı Qualcomm'un Snapdragon 805 işlemcisinin henüz hazır olmadığıdır. Hatırlayacak olursak Qualcomm, bu işlemcilerin Hazıran veya Temmuz ayında hazır olabileceğini dile getirmişti. Tabii burada niye son sözü HTC firması söyleyecektir. Bu durumda şirketin izleyeceği yolu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER