ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 08:55

HTC, One için yeni bir tedarikçi arıyor

HTC, One için yeni bir tedarikçi arıyor

HTC, dava sürecinde gündeme gelen HAAC mikrofonların tükenmesiyle farklı alternatiflere yönelecek.


HTC’nin One modelinde ilk olarak alüminyum alaşımlı yekpare kasa ve ultrapiksel sensörde tedarik sıkıntısı baş göstermişti. Neyse ki bir aylık süre zarfında telefon için gerekli tedarik sağlanmış ve telefon nisan sonu itibariyle birçok ülkede satışa sunuldu. Ülkemizde de 7 Mayıs itibariyle raflardaki yerini alacak HTC One için belirlenen satış fiyatı ise 1.999 lira oldu.
1367207686_gsmarena001.jpg

HTC One son olarak Nokia ve STM firması arasında yaşanan dava sürecinde gündeme gelmiş ve Nokia, HTC One’da kullanılan HAAC mikrofonun üretici firma ile yapılan özel anlaşmanın dışına çıkıldığı gerekçesiyle ön tedbir konmasını istemişti. İlk aşamada bir ön tedbir konması sağlandı ancak bir üst merci Nokia ve STM firması arasında yapılan anlaşmadan HTC’nin haberdar olmadığı ve telefon için ön tedbir kararının kaldırılmasını istedi.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan HTC, ellerinde bulunan çift zarlı mikrofonları telefonda kullanmaya devam edeceklerini bildirdi. Şirket ayrıca gelişmiş mikrofon tasarımları üzerinde çalıştıklarını, STM firmasından alınan mikrofonların tükenmesiyle başka bir tedarikçi ile anlaşılacağının altını çizildi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER