ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 15:01

HTC One bu yılın tek modeli olacak!

HTC One bu yılın tek modeli olacak!

HTC, bu yıl HTC One'dan başka amiral gemisi üretmeyecek.


Mobil kullanıcılar, özellikle büyük teknoloji şirketlerinin bir amiral gemisi piyasaya sürdükten sonra aynı yıl içinde başka bir amiral gemisi tanıtmasını hiç istemiyorlar. Çünkü aldıkları cihazları kısa süre içinde eski versiyon haline geliyor.

HTC, geçtiğimiz yıl kötü gidişat yüzünden bir yıl içinde üç telefon birden piyasaya sürmüştü. Şirket ilk olarak One X modelini piyasaya sürdükten yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı daha sonra One X+ amiral gemi modelini çıkardı. Daha sonrada Full HD ekranlı Butterfly modeli tanıtıldı.

HTC yöneticisi Phil Roberson, yaptığı açıklamada, One modelinin yıl içerisinde tek amiral gemi modeli olarak kalacağını ve herhangi bir versiyonun da pazara sunulmayacağını söyledi. Anlaşılan o ki şirket aynı hatayı tekrarlamayacak. Cihaz, bölgelere göre 3G veya 4G bağlantı desteği sağlayacak.

HTC One modeline benzeyen ve aynı özellikleri taşıyan bir model Windows Phone platformu da dahil olmak üzere uzun süre geliştirilmeyecek. Fakat orta üst seviye segmenti için akıllı telefon modelleri piyasaya sürülecek.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER