ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:59

HTC, iddialı bir telefon üzerinde çalışıyor

HTC, iddialı bir telefon üzerinde çalışıyor

HTC, geçtiğimiz yılın sonuna damga vuran telefonunda bir dizi yeniliklere gidecek.


İlk çeyrek mali raporunda beklentilerin altında kalan HTC, One modelinin satışlara başlamasıyla kara bulutları biraz olsun dağıtmışa benziyor. Satışların iyi gitmesiyle birlikte üretim kapasitesi iki katına arttırılan telefon, ikinci çeyrek verilerinde şirketin elde edeceği kâr miktarında etkin rol oynayacak.

HTC’nin şu sıralar satışlarından memnun olduğu bir telefon ise J Butterfly görünüyor. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde resmi tanıtımı gerçekleşen ve dünyanın Full HD çözünürlüklü ilk telefonu olarak lanse edilen J Butterfly, 5-inç boyutu ve güçlü işlemcisi ile o dönem büyük ses getirmişti. Telefonun sadece belirli ülkelerde satışa sunulması ise pazarlama noktasında yaşanan bir başarısızlığın ürünü olmuştu.

HTC’nin yılın 3. çeyreğinde J Butterfly modelini yenileceği biliniyor. Söz konusu durum resmi kaynaklarca da teyit edilirken, telefonda hakkında ilk detaylar gelmeye başladı. Şirket kaynaklı XML dosyalarında J Butterfly S olarak görünen telefonda 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü bir ekran yer bulacak; yine su geçirmez bir yapıda olması beklenen telefonda hangi işlemci biriminin kullanılacağı ise netlik kazanmış değil (Qualcomm 600 ya da Qualcomm 800).

HTC One’da yer alan ultrapiksel kamera sensörü, Blinkfeed, HTC Zoe ve stereo hoparlörler Tayvanlı üreticinin yeni nesil telefonunda da konumlandırılacak. J Butterfly S hakkında detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

HTC One dünyanın zirvesinde!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER