ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2014 Çarşamba 12:43

HP cephesinde işten çıkarmalar yaşanacak!

HP cephesinde işten çıkarmalar yaşanacak!


Uzun bir süredir PC dünyasının etkin aktörlerinden biri olmayı başaran HP, mobil pazarın inanılmaz yükselişiyle beraber bu sektörde de Android işletim sistemine sahip cihazlarla var olmaya çalışıyor. Şirket açıkçası mobil pazarda WebOS ile kötü bir tecrübe yaşadı ve uzun bir süre mobil dünyasının dışında kaldı. Android işletim sistemine sahip bütçe dostu tabletler piyasaya sunan HP'nin bir sonraki hedefi ise akıllı telefonlar.

1388570328_d-slate-7-hero-v4tcm1801378074.jpg

Mobil dünyasında bunlar yaşanadursun, HP'nin PC dünyasında elde ettiği gelir diğer tüm üreticilerde olduğu gibi büyük oranda düştü. Bu durum mobil dünyasının inanılmaz yükselişi ve PC pazarında yaşanan küçülmeye bağlanıyor. Netice itibariyle şirket hem gelirlerde yaşanan düşüş hem de şirket giderlerinin bütçeyi ciddi manada sarmasıyla 2014 yılında işten çıkarmalara başlayacak. Halihazırda dünya genelinde 320.000'e yakın çalışanı bulunan şirket ekim ayına kadar devam edecek süreçte 34.000 çalışanıyla yollarını ayıracak.

2014'ün mobil dünyasında daha etkili olmasını beklediğimiz HP'ye neler getireceğini bekleyip göreceğiz. KAYNAK : HP cephesinde işten çıkarmalar yaşanacak!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER