ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Temmuz 2014 Pazar 11:49

HP 16-inç ekrana sahip tablet hazırlıyor

HP 16-inç ekrana sahip tablet hazırlıyor

Kriter testinde ortaya çıkan tabletin teknik özellikleri de netlik kazandı.


Android ekosistemine giriş/orta düzey tabletler sunan HP, çok yakında üst düzey özelliklerle donatılmış bir tableti karşımıza çıkarabilir. GFXBench kriter testinde ortaya çıkan yeni tablet HP Red olarak isimlendiriliyor. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle çalışan HP Red, 2.3GHz hızında çalışan bir işlemciden güç alıyor. Söz konusu işlemcinin dört çekirdekli Snapdragon 800 olduğu tahmin ediliyor.

16GB dahili depolamanın yer verildiği tablet bilgisayarda ayrıca 2GB RAM, 8MP arka ve 2MP ön kamera yer alıyor. HP Red’in en dikkat çeken özelliği ekran tarafında karşımıza çıkıyor. 2048x1536p çözünürlüklü ekran tam 16-inç boyunda. Panasonic geçtiğimiz yıl profesyonel kullanıcılara hitap eden 20-inç büyüklüğünde 4K çözünürlüklü bir tablet duyurusu gerçekleştirmiş ve bildiğimiz kadarıyla en büyük ekranlı tablet rekoru hala Toughpad 4K UT-MB5 isimli Panasonic tablette.

HP de oldukça büyük bir tablet ya da hepsi bir arada bilgisayar çözümü hazırlıyor olabilir, fakat HP RED’in bağlantı özelliklerine göz attığımızda ivme ölçer, barometre, pusula, NFC, pedometre, yakınlık sensör ve hatta GPS karşımıza çıkıyor. Saydığımız kimi özelliklerin masaüstü bilgisayarda yer bulması kulağa mantıklı gelmiyor. Dolayısıyla cihazın tablet olma ihtimali oldukça yüksek. 

1405775088_gsmarena001.jpg

 

 

 ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER