SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2014 Cuma 15:50

5 yaşında "bilgisayar uzmanı" oldu!

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/sss-1486287-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/sss-1486287-622x360.jpg
Herkes "bu çocuğu" konuşuyor

Microsoft'un testinden başarılı sonuç elde eden 5 yaşındaki çocuk, bu alandaki rekoru kırdı ve genç yaşına rağmen bilgisayar uzmanı olmaya hak kazandı.


İngiltere’nin Birmingham kentinde yaşayan 5 yaşındaki Ayan Qureshi, Microsoft’un testini başarıyla geçerek en genç bilgisayar uzmanı oldu. 

Bu sene okula başlayan Qureshi, Birmingham City Üniversitesi'de yapılan testi başarıyla tamamlayarak Microsoft’un verdiği sertifikayı almaya hak kazandı. Babasının yaptığı açıklamaya göre, 2 sene önce oğlunun teknolojiye olan ilgisini fark eden baba, Qureshi’yi bu alana yönlendirmiş. NTV'de yer alan habere göre, dünyanın en genç bilgisayar uzmanı olan ve bu alandaki rekoru kıran Qureshi, 3 yaşındayken haşır neşir olmaya başladığı bilgisayarlarda son iki sene içerisinde büyük bir aşama kaydetti. 

Qureshi’nin kırdığı rekor, bir süredir 6 yaşındaki Pakistanlı Mehroz Yawar’ın elinde bulunuyordu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

İlk yerli İHA'lar TSK'ya teslim ediliyor

SONRAKİ HABER

Sıfır çerçeveli Xiaomi Mi 5 sızdırıldı

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - Ahmet Meriç:14 Kasım 2014, Cuma 22:12

    Evet geçen akşam eve geldim bizimkilerde bu çocuktan bahsediyordu.Ordan dayımlara gittik onlarda aynı sekilde şaşkın bir şekilde cocukla ilgili konusuyorlardı.