ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2014 Çarşamba 14:11

Hangi ekran daha dayanıklı?

Hangi ekran daha dayanıklı?

Kyocera bugün cihazın safir kristal ekranının çizilme ve darbelere karşı nasıl bir kalkan oluşturduğunu göstermek için bir video yayınladı.


Geçtiğimiz hafta, Kyocera, Verizon'a özel safir kristal ekrana sahip telefonunu ABD'de tanıtmıştı. Safir Shield adı verilen çizilmez ve darbelere dayanıklı bir ekrana sahip telefon Kyocera tarafından üretiliyor.

Kyocera bugün cihazın safir kristal ekranının çizilme ve darbelere karşı nasıl bir kalkan oluşturduğunu göstermek için bir video yayınladı. Videodaki iki cihazda Kyocera'nın son model akıllı telefonu ancak, birinin diğerinden tek farkı, safir kristal ekrana sahip olmaması ve çok çabuk zarar görmesi.

Her iki telefon granit taşı ile çiziliyor ve ayrıca granit üzerine düşürülüyor. Sapphire Shield ekrana sahip telefon çizilmeye ve darbelere karşı son derece dayanıklı olurken, diğer modelde kullanıcının hiç istemeyeceği ilk darbede çizilme ve kırılma gibi sonuçlar meydana geliyor.

1407307800_img20140806093410.jpg

(Testler sırasında çizilen modelde bulunan ekranın Gorilla Glass olup olmadığı bilinmiyor). Safir kristal ekranlı ilk telefonu üreten Kyocera'nın ardından bakalım Apple, büyük umutlar beslediği iPhone 6'da bu ekranı kullanacak mı? bekleyip göreceğiz.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


 

 ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER