ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 11:44

Haftanın en iyi 5 çocuk uygulamaları

Haftanın en iyi 5 çocuk uygulamaları

Bu hafta çocuklar için uygulama merkezinde neler var?


Çocuklar da artık yeni teknolojileri ellerinden düşürmüyor. Teknolojiye aşina olmayan insanlardan daha kolay alışabiliyor ve öğrenebiliyorlar. Elbette fazla zaman geçirmelerinin dezavantajları vardır ancak, onları teknolojiden uzak tutmak yerine eğitici ve öğretici oyunlarla bu dezavantajı tersine çevirmek daha mantıklı bir yol olacaktır.

I spy With Lola HD

3-8 yaş arası için gelen oyun 5 üzerinden 4.4 yıldız almış.

Neden Sevdik: Oyun temel bir yakala-avla oyunu ancak bölümlerin ciddi anlamda ilerledikçe zorlaşması çocukların dikkatlerini geliştirmek açısından iyi olacaktır.

1.99$'a iTunes'ten indirilebiliyor.

Be There: Yosemite

8 yaş ve üzeri için gelen oyun 5 üzerinden 4 oy almış.

Neden Sevdik: Yosemite vadisinde 360 derece panoramik görüntülerle keşfe çıkıyorsunuz. iPhone ve iPad'inizi periskop olarak kullanın. Diğer "Be There" serisiyle de farklı mekanları keşfetmeniz mümkün.

0.99$'dan itunes'te!

Bugs and Numbers

3 yaş ve üzeri yaş çocuklar için gelen oyun 5 üzerinden 4.9 oy almış.

Neden Sevdik: Oyun numaralar ve böcek çeşitleri üzerine kurulu. Yetişkinlerin bile bilmedikleri türde böcek kapasitesine sahip, çocukların da doğaya hakim olması gerekiyor öyle değil mi? Oyunda gittikçe zorlaşan 18 aşaöa bulunuyor. Çocukların matematik geliştirmelerinde de katkısı olacak. Hem eğlenip hem öğrenme yöntemlerinden..

iTunes'ten ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Rita the Lizard

2 yaş ve üzeri için gelen oyun 5 üzerinden 4.5 yıldızlı.

Neden Sevdik: İspanya yapımı uygulama çocukların hayal gücünü geliştirecek çok iyi resimler bulunduruyor. Uygulamanın her sayfası incelemeye değer.
2.99$'dan itunes'ten indirilebiliyor.

Lee Paso a Paso

5 yaş ve üzeri için gelen uygulama 5 üzerinden 4.4 yıldızla geliyor.

Neden Sevdik: Çocuklarınıza farklı bir dil öğretmek isterseniz, Lee Paso a Paso çok iyi bir uygulama. Çocuklardaki dil öğrenme yeteneğinin küçümsenmeyeceğini düşündüğümüzde, 580 yaygın İspanyolca kelime oldukça iyi olacaktır.

iTunes'ten 1.99$'a indirilebilir.


 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER