SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2014 Cuma 12:34

Hacker'lar ünlülerin adreslerini yayınladı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/hackerlar-unlulerin-adreslerini-yayinladi-1491221-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/hackerlar-unlulerin-adreslerini-yayinladi-1491221-622x360.jpg
Hackerlar ünlülerin adreslerini yayınladı

Sony'yi hackleyen saldırganlar, ünlülerin adreslerini deşifre etti.


Hackerlar sanal dünyanın her alanına dadanmış durumdalar. Her yoldan insanları dolandırıp kişisel bilgilerine ulaşan siber suçlular şimdi de Sony’nin film kanadına bela oldular.

Gelen haberlere göre Guardians of Peace isimli hacker grubu, Sony'nin film kanadının bilgisayarlarına sızdı ve istedikleri yapılmadığı takdirde sürekli olarak Sony bilgisayarlarında bulunan özel bilgileri ve dosyaları internette yayınlayacaklarını söyleyerek tehdit etmeye başladı.

1417773711_26934062.jpg

Birkaç belge yayınlayan hackerlar, Sony'nin henüz vizyona girmemiş bazı filmlerini  yüksek çözünürlüklü olarak internete sızdırdı. Hala saldırmaya devam eden grup, Sylvester Stallone, Rebel Wilson ve Judd Apatow gibi isimlerin de bulunduğu binlerce kişinin sosyal güvenlik hesap numaralarından ev adreslerine, telefon numaralarından maaş bildirimi gibi birçok bilgileri de internete sızdırdı.

Bu siber suçluların arkasında Kuzey Kore’nin olduğu düşünülüyor.  Nedeni olarak ise Kuzey Kore'nin liderleri Kim Jong-Un'a düzenlenen bir suikastın konu olduğu The Interview isimli komedi filminin yayına girmesi olarak gösteriliyor. Sony henüz saldırıyla alakalı bir açıklama yapmadı.KAYNAK : Hacker'lar ünlülerin adreslerini yayınladı

ÖNCEKİ HABER

Güneş'in gücüne sahip

SONRAKİ HABER

Türkiye 4G'ye bu tarihte geçiyor

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.