ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2014 Pazartesi 15:19

Güvenlik kameralarından on binlerce kişiyi izliyorlar!

Güvenlik kameralarından on binlerce kişiyi izliyorlar!

Rusya merkezli bir internet sitesinin, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok ülkeden on binlerce kamera sistemini canlı olarak yayınladığı ortaya çıktı.


BBC’nin haberine göre, Rusya merkezli bir internet sitesinin on binlerce kişinin canlı görüntülerini paylaştığı ortaya çıktı. Sitede paylaşılan kameralar arasında evlerdeki güvenlik sistemleri de var. Site, Türkiye'den 170 kameranın canlı görüntülerini paylaşıyor.

1416775058_img20141123223655.jpg

Sitede Türkiye'den evlerden, çalışma ofislerinden, hastanelerden ve devlet dairelerinden görüntüler yayınlanıyor. Sitede

 ABD'den 4 bin 591, fransa'dan bin 576, İngiltere'den ise 584 kameranın görüntüleri paylaşılıyor. Kurulan kapalı devre kamera sistemlerine yabancı kişilerin bilgisayar korsanlığı ile erişim sağladığı tahmin ediliyor.

Korsanlığın önlenebilmesi için kamera sistemlerinde zor tahmin edilen şifrelerin kullanılması öneriliyor. özel güvenlik şirketleri tarafından kurulan kamera sistemleri internet üzerinden kapalı devre olarak çalışıyor.

Hizmeti alan kişiler bir şifre ile cep telefonlarından veya bilgisayarlarından  eşzamanlı olarak kameranın bulunduğu ortamı izleyebiliyor.


 
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER