ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:36

Güvenlik açığı cinayet sebebi

Güvenlik açığı cinayet sebebi

Sağlık cihazlarında bulunan güvenlik açığı cinayete sebep olabilir.


İlginç bir sunuma imza atan güvenlik firması, sunumunda akıllı telefonların nasıl cinayet işlemekte kullanılabileceğini anlattı. Bir bilgisayar güvenlik firması geçtiğimiz Ekim ayında IOActive'in verdiği konferansta Barnaby Jack akıllı telefonların nasıl cinayet silahı olabileceğine dair bir sunum yaptı.

Güvenlikte zayıflıklar bulmakla ünlenmiş olan Barnaby Jack, geçen sene implant edilebilen bir insülin pompasına kablosuz olarak nasıl bağlanabileceğini ve ölümcül bir dozda insülin verilebileceğini göstermişti. Jack, bir sene önce de bir ATM'yi hack'leyerek kendisine piyango vurmuş gibi para vermesini sağlamıştı.

Barnaby Jack'in asıl amacı, Tıbbi cihazların yavaş yavaş internet ağına bağlanmaya başlaması ve çeşitli uygulamaların bu cihazlar üzerinde çalıştırılabiliyor olması ile bu tür cihazlara bağlanabilen akıllı telefonların cinayet silahı olarak kullanılabilecek olmasını göstermek.

Tıbbi cihazların sadece emniyet için tasarlandığını söyleyen McAfee'nin baş teknik görevlisi Stuart McClure ise bu tür cihazların dışarıdan gelebilecek olan saldırılara açık olduğunu vurguladı.ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER