SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2014 Cuma 12:41

Tommy Hilfiger'dan güneş enerjili ceket

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/tommy-hilfigerdan-gunes-enerjili-ceket-1491228-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/tommy-hilfigerdan-gunes-enerjili-ceket-1491228-622x360.jpg
Güneşin gücüne sahip

Bu ceketi giyenlerin telefon şarjları bitmiyor.


Ünlü modacı Tommy Hilfiger ile enerji firması Pvilion birlikte çalışarak güneş enerjili ceket üretti. Ceketlerin sınırlı sayıda üretildiği açıklandı. Tartan tasarımlı ceketlerin sırt kısmında gerektiğinde çıkartılabilen ve esneyen güneş enerjili paneller yer alıyor.

1417697208_hilfiger-2.jpg

Güneş panelleri ceketin ön cebinde yer alan aküyü dolduruyor. Akü cebinde USB girişleri mevcut. Bu da sırtınızda bu ceket varken cep telefonu, bilgisayar vs cihazlarınızı şarj edeceğiniz anlamına geliyor. 6,000 mAh gücündeki akünün ne kadar sürede dolacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. Ancak çok uzun süre almayacağını tahmin ediyoruz.

ÇOK PAHALI

Sırtında yer alan paneller nedeniyle ceketler pek hoş görünmüyor. Tasarımı belki daha çekici yapılabilirdi. Üstelik güneş enerjili ceketlerin fiyatı da çok yüksek: 599 dolar... Ceketleri Hilfiger web sayfasından sipariş verebilirsiniz.     

KAYNAK : Tommy Hilfiger'dan güneş enerjili ceket

ÖNCEKİ HABER

Orion uzay kapsülü fırlatıldı

SONRAKİ HABER

Hacker'lar ünlülerin adreslerini yayınladı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.