ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 01:37

Google'ın en çok arananları

Googleın en çok arananları

Google, 2012'de dünyada en çok arananların listesini açıkladı. İşte Google'ın Zeitgeist listesi.


2012 yılında 50'yi aşkın ülkede en çok neler arandı, hangi başlıklar, kişiler arama trendlerinde yükseldi?

Tüm bunların cevaplarını Google'ın her yıl açıkladığı Zeitgeist listesinde bulabilirsiniz.

Google Zeitgeist 2012 listesinde, geride bıraktığımız yılın en önemli olayları ve en son trendleri gözler önüne seriliyor.

Farklı kategorilerden oluşan listelerde Türkiye'de ünlü isimler arasında Hadise ilk sırada yer alırken, en fazla aranan TV dizisi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 'Muhteşem Yüzyıl' oldu.

Google'da her yıl yapılan aramalarda yükselen trendleri kapsayan Zeitgeist'ın 2012 sonuçları açıklandı. Google Zeitgeist'da, yılın en hızlı yükselen 10 sorgusuyla birlikte 2012'hin ruhunu yakalayabilmek amacıyla milyarlarca Google araması incelendi.

Google tarafından her yıl, yıl içinde aramalarda yükselen trendlerin açıklandığı Zeitgeist , bu yıl da 2012 yılının en önemli olayları ve en son trendlerini gözler önüne serdi.

Dünyada trend olan aramalar arasında ise ilk sırada ani ölümüyle büyük üzüntü yaratan Whitney Houston yer aldı. İkinci sırada Gangnam Style yerleşirken, üçüncü sıraya Hurricane Sandy oturdu.

Google'ın farklı kategorilerde belirlediği yükselen arama trendleri listesinde bu yıl Facebook, Youtube ve e-Okul ilk sıralara yerleşti.

En çok aranan TV Dizileri listesinde ise geçen yıldan bu yana en çok konuşulan yapımlar arasında yer alan popüler TV Dizisi 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi ilk sıraya oturdu. En fazla aranan ünlüler listesinde Hadise ilk sıraya yerleşirken, en çok aranan spor takımları arasında da Galatasaray birinci sıraya yerleşti.

Google Zeitgeist 2012′in en hızlı yükselen Seyahat Noktaları aramalarında ise Antalya, Bodrum, Alanya gibi tatil destinasyonları Paris, Mısır, Maldivler, İspanya gibi şehirleri ardında bırakarak üst sıralara yer aldı.

TÜRKİYE'DE TREND OLAN ARAMALAR

1. Facebook

2. YouTube

3. e-Okul

4. Ösym

5. .Ekşi Sözlük

6. Araba Oyunları

7. Milliyet

8. Işkur

9. Hürriyet

10. Habertürk

DÜNYA'DA TREND OLAN ARAMALAR

1. Whitney Houston

2. Gangnam Style

3. Hurricane Sandy

4. iPad 3

5. Diablo 3

6. Kate Middleton

7. Olympics 2012

8. Amanda Todd

9. Michael Clarke Duncan

10. BBB12 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER