ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 16:51

Google WhatsApp'ı satın mı alıyor?

Google WhatsAppı satın mı alıyor?

Yeni gelen haberlere göre Google WhatsApp'ı bir milyar dolara satın alabilir.


Yeni gelen haberlere göre Google mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı almak için görüşmeler yapıyor. Görüşmeler birkaç haftadır sürüyor ve eğer bu anlaşma gerçekleşirse Google, WhatsApp'ı almak için 1 milyar dolar gibi büyük bir ücret ödeyecek.

WhatsApp Messenger ücretsiz mesajlaşma ve paylaşım konusunda en çok kullanılan uygulamalardan biri. Windows Phone, BlackBerry, Android, iPhone ve Nokia telefonlar için kurulabilen Messenger programı kısa zamanda popüler olmuş ve en çok kullanılan uygulamalardan biri haline gelmişti.

WhatsApp mobil cihazınızın 3G ya da WiFi özelliğini kullanarak arkadaşlarınız ve ailenizle ücretsiz mesajlaşmanızı sağlar. WhatsApp ile mesaj, fotoğraf, resim, sesli notlar ve video mesajlar paylaşılabilmektedir.

Kaynağa göre görüşmeler sürüyor ve WhatsApp yöneticileri daha çok para kazanmak için pazarlıklarını sürdürüyorlar. Bir milyar dolar oldukça iyi ama böyle popüler bir program için değer. Çünkü hatırlarsanız Facebook'ta Instagram'ı bir milyar dolar gibi rekor bir fiyat ile satın almıştı.

Bu bilgiler bir kaynak tarafından sızdırılmıştır henüz Google ve WhatsApp yetkililerinden bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

Facebook Home'un özelliklerini resimlerle inceleyin

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER