ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 21:55

Google Play Store'da büyük temizlik!

Google Play Storeda büyük temizlik!

Google, son dönemde artan şikayetleri dikkate alarak resmi uygulama mağazasında 60 bin uygulamayı sildi.


Açık kaynaklı Andorid işletim sisteminde yer alan uygulama mağazası Play Store için Google bugün oldukça kapsamlı bir temizlik yaptı. Geçtiğimiz yıldan bu yana gerek geliştiriciler ve gerek kullanıcılar cephesini ilgilendiren bazı duyurular yapan arama motoru devinin öncelikli amacı Play Store’un kalitesinin korumak.

Gün içerisinde Play Store’un kalitesine uymayan ve kullanıcıların fazlasıyla şikayette bulunduğu 60 bin uygulama bir seferde uygulama mağazasından kaldırıldı. Daha önce Google cephesinde bu tür temizlikler söz konusuydu ancak ilk defa bu denli kapsamlı bir temizliğin yapıldığına şahit oluyoruz.
1365525423_adsiz.png

Silinen içeriklerde telif hakkı bulunan uygulamaların yanı sıra kullanıcı bilgilerini sızdırdığı iddia edilen bazı uygulamalar ve ahlaki değerler noktasında uygunsuz bulunan uygulamalar yer almakta. Play Store, mobil dünyasında App Store ile birlikte en fazla uygulama indirilen mağaza. Apple son olarak App Store’da 800 bin uygulama yer aldığını belirtmişti; Andorid cephesinde ise uygulama sayısının geçtiğimiz yıl sonunda 700 bin rakamına ulaştığı açıklanmıştı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER