ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 03:37

Google Görsel Arama süper olacak!

Google Görsel Arama süper olacak!

Google, görsel arama tasarımını ve özelliklerini değiştiriyor.


Görsel aramalarda en çok tercih edilen arama motoru genelde Google'dır. Google'ın en çok kullanılan servislerinden olan görsel arama, yeni bir tasarım ile karşınıza geliyor. Yeni tasarım ile görsel arama ekranı, eskisine nazaran çok daha hızlı ve kolay bir şekilde istenen görsellere ulaşmayı sağlayacak.

Yeni arama ekranı birkaç güne kadar yayına girecek olan ve daha estetik görünen tasarım daha tutarlı sonuçlar veriyor. Ayrıca görseller arasında klavye kısayollarıyla gezilebiliyor ve farenin tekeri aşağı kaydırılarak aramaya kalındığı yerden devam edebileceksiniz.

1359060429_googlegorseller.jpgResmi büyütmek için üzerine tıklayın!


Google'ın görsel aramasında değişecek olan en önemli fark ise bir kere tıkladığınız görselin arka planında görselin ait olduğu sayfanın açılmadan, görselin doğrudan arama ekranı üzerinde büyümesi oldu. Bunun yanısıra seçtiğiniz görsele bakarken, aşağıda ve yukarıda arama sonuçlarında çıkan diğer görsellerin küçük hallerini de görmeniz mümkün olacak.

Yeni sistemde görsele tıkladığınızda açılan ekranda sol tarafta görsel, sağ tarafta ise görselin bağlantısı ve çözünürlüğü yer alacak. Çözünürlüğün hemen yanındaki "Diğer boyutlar" bağlantısına tıklayarak aynı görselin farklı çözünürlükteki versiyonlarına bakabileceksiniz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER