ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 02:31

Google bunları da yaptı!

Google bunları da yaptı!

Google ile sadece ciddi işler yapmanız şart değil! İşte Google'ın hepimizi eğlendiren 9 sürprizi...


Google, hizmetlerine ve yeniliklere büyük önem veren bir şirket de olsa, karşımıza küçük ve eğlenceli şeyler çıkarmak konusunda hiç de cimri davranmıyor.

Her sene onlarca farklı doodle, çeşitli HTML5 oyunları gibi içerikler ortaya çıkaran Google, birçok "sürpriz yumurta"yı da ürünlerinin içine gizliyor. İşte bu senenin Google imzasını taşıyan sürpriz yumurtaları:

Zerg rush: İlk olarak Nisan 2012'de ortaya çıkan bu süpriz yumurtasını etkin hale getirmek için Google arama kutucuğuna "zerg rush" yazmanız gerekiyor.

Ardından Google'ın "O"ları, arama sonuçlarınızı yemeye başlıyor. Yapmanız gereken, "O"Lara onları öldürene kadar tıklamak.

Google Reader ninja: Google Reader'da klavyenizle şu Konami kodunu girdiğinizde soldan bir ninja çıkacak: yukarı, yukarı, aşağı, aşağı, sol, sağ, sol, sağ, b, a.

Sayı uzmanlarına: Ondalık sistemler dışındaki nümerik sistemleri seviyorsanız, Google'da "binary," "hexadecimal," veya "octal" kelimelerini aratmayı deneyin. Arama sonuçları sayısını ikilik, onaltılık veya sekizlik sistemde göreceksiniz.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER