ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 11:14

Gizemli bir telefon rekor kırdı

Gizemli bir telefon rekor kırdı

Hangi üreticiye ait olduğu henüz bilinmeyen telefonda test sonucunda rekor puan elde etti.


Geçtiğimiz hafta Snapdragon 800 işlemcisine sahip Galaxy S4 LTE-A ve Xperia Z Ultra modellerinin tanıtılmasıyla beraber, AnTuTu Benchmark testinde rekor puanlar elde edilmişti. Söz konusu telefonların resmiyet kazanmasına dek en güçlü telefon olarak karşımıza  Exynos 5 octa işlemcili Galaxy S4 çıkıyordu. Oysa yeni sonuçlar gösterdi ki, Qualcomm’un Snapdragon 800 platformu Exynos octa’dan daha yüksek performans sergiliyor.

AnTuTu testinde ortaya çıkan yeni bir telefon ise elde ettiği puan ile rekor kırdı. Söz konusu telefon “byt_t_ffrd10” olarak adlandırılırken işlemci frekansının ise 1.1GHz olduğu görülüyor. Telefonda yer alan işlemcinin Intel cephesinde üretim gösteren dört çekirdekli Bay Trail mimarisine sahip yeni nesil bir Atom işlemci. 43.416 puan elde eden telefonun frekans hızının artırılması ile puanın daha yukarıları taşınması bekleniyor.

1372915724_gsmarena001-1.jpg

AnTuTu test raporunda karşımıza çıkan puanlar genel anlamda gerçeği yansıtır, fakat yine de sonucun manipüle edilme ihtimali de bulunmakta. Sonucun doğru olması ihtimali üzerinde durursak, mobil dünyasının büyük bölümünü elinde bulunduran ARM cephesinde, endişeye yol açacak bir kriter puanı olabilir. 

1372915789_adsiz.png

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER