ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 12:15

Geleceğin Silikon Vadisi Türkiye'de olabilir!

Geleceğin Silikon Vadisi Türkiyede olabilir!

Bir uzman söyllüyor! Geleceğin Steve Jobs'u, Bill Gates'i Türkiye'den çıkabilir.


Türkiye gün geçtikçe teknoloji ve bilim alanında oldukça ilerleme kaydetti. Bu durumdan ülkemiz dışında bulunan yabancı uzmanlarda farkında. Bunun kanıtlarından biri ise ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'den Sorumlu Bilim Danışmanı Dr. Susan Hockfield'in açıklamaları.

Türkiye'nin genç nüfusu ve hızla büyüyen ekonomisinin büyük fırsatlar sunduğunu söyleyen Susan Hockfield, "Geleceğin Steve Jobs'u, Bill Gates'i buradan çıkabilir. Geleceğin Nobel Ödülü bu ülkede yapılmış çalışmaların sonucunda gelebilir" dedi.

1368758523_hockfield1.jpg

Türkiye Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Merkezini ziyaret eden Hockfield, "Umarım bir sonraki Steve Jobs'a siz sahip olursunuz. Geçen akşam Türkiye'den bazı girişimcilerle, Ankara'daki bazı teknoparkların liderleri ile görüştüm. Onlarla görüşmek en az Silikon Vadisi'ndeki girişimcilerle görüşmek kadar heyecan vericiydi. Geleceğin Steve Jobs'u, Bill Gates'i buradan çıkabilir. Geleceğin Nobel Ödülü bu ülkede yapılmış çalışmaların sonucunda gelebilir" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Barack Obama'nın Türkiye'den Sorumlu Bilim Danışmanı Dr. Susan Hockfield, Türkiye'nin son 10 yılda elde ettiği başarıyı övdü ve "Umarım bir sonraki Steve Jobs'a siz sahip olursunuz. Geçen akşam Türkiye'den bazı girişimcilerle, Ankara'daki bazı teknoparkların liderleri ile görüştüm. Onlarla görüşmek en az Silikon Vadisi'ndeki girişimcilerle görüşmek kadar heyecan vericiydi. Geleceğin Steve Jobs'u, Bill Gates'i buradan çıkabilir. Geleceğin Nobel Ödülü bu ülkede yapılmış çalışmaların sonucunda gelebilir" dedi.

 Çinliler umut ışığı oldu

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER