ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 03:22

Galaxy S5'te yer alacak işlemcide sona gelindi

Galaxy S5te yer alacak işlemcide sona gelindi


Kötü giden Galaxy S4 satışları (40 milyon adet) sebep gösterilerek Galaxy S5 tanıtımının ocak ayına alındığı söylentilerinin kol gezdiği şu süreçte Galaxy S5 ile ilgili önemli bir gelişme oluşumunu tamamlamak üzere.

Güney Kore medyasında yer alan habere göre Galaxy S5'te yer alacak 6. nesil Eynos 5430 işlemcisinde artık sona gelinde ve ufak tefek teknik konuların da çözüme kavuşmasıyla birlikte işlemcinin yakın zamanda tanıtılacağı bildiriliyor.

1382762638_galaxy-s5-64-bit-processor.jpg

Gerçek 8 çekirdekli başka bir ifadeyle 8 çekirdeğin aynı anda çalışacağı rapor edilen işlemci aynı zamanda 64-bit desteği sunacak. Güney Koreli üretici zaten iPhone 5S lansmanı sonrasında konuya ilişkin bir açıklama yapmış ve gelecek nesil Galaxy modellerinde 64-bit desteğine geçeceklerini belirtmişti.

Samsung'un yeni işlemiye 4K video kayıt desteğini de dahil etmesi bekleniyor. Ülkemizde satılan Exynos işlemcili Galaxy Note 3 modelinde 4K video kaydı desteğine yer verilmemesi hala eleştiri alan bir durum. KAYNAK : Galaxy S5'te yer alacak işlemcide sona gelindi

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER