ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 02:09

Galaxy S4'e ilgi yoğun!

Galaxy S4e ilgi yoğun!

Galaxy S III satışlarının 50 milyona ulaşırken, Galaxy S4'e olan ilgiye bağlı olarak rekor satış iddia edildi.


Güney Koreli üreticinin mobil dünyasında sağladığı popüleritede Galaxy S serisi önemli bir role sahip.

Ocak ortasında 100 milyon Galaxy S serisi telefon satıldığı açıklanırken, Galaxy S 10 milyon satış rakamını geride bırakan ilk Samsung telefonu olmuştu.

Galaxy S II ise 20 milyon barajını geride bırakırken, geçtiğimiz yılın mayıs ayında resmi duyurusu gerçekleşen Galaxy S III ise 50 milyon barajını geride bıraktı.

Samsung tarafından açıklanan resmi rakamın yıl sonuna kadar 60 milyona ulaşması bekleniyor. Galaxy S4 sonrası Galaxy S III’e gösterilen ilgi de ciddi anlamda düşüş gözlemlenirken; Samsung, telefon için yazılım güncellemelerini Andorid 5.0 sürümüne kadar devam ettirecek.

Galaxy S serisinde Galaxy S4 ile çıtayı bir miktar daha yukarı taşımayı hedefleyen Samsung, telefonu bugün itibariyle ülkesi Güney Kore’de satışa sundu.

İlk günde telefona yoğun bir ilgi gösterilirken, Kore Times bugün yayınladığı bir haberde Galaxy S4’ün 100 milyon satış rakamına ulaşacağını iddia etti.

Benzer rakam birçok kesim tarafından daha önce de dillendirilirken, söz konusu rakamın abartılı olduğunu iddia edenlerde yok değil.

Galaxy S serisinin her yeni üyesinin satış rekorları kırdığı dikkate alındığında Galaxy S4 için 60-70 milyon satışı uygun görmek daha dengeli bir rakam olacaktır.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER