ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 00:25

Galaxy S4’e güncelleme geliyor

Galaxy S4e güncelleme geliyor

Güncelleme kapsamında kullanıcıya ayrılan depolama bölümünde artış sağlanacak.


5 gün içerisinde 4 milyon satış rakamına ulaşan Galaxy S4 için yeni bir güncelleme yolda. Güncelleme kapsamında sunulan en önemli yenilik ise sağlanacak optimizasyonlar sayesinde kullanıcıya ayrılan depolama biriminin arttırılması olacak.

Galaxy S4’ün satışa sunulmasıyla telefonun kullanıcılar nezdinde en fazla eleştiri alan taraflarının başında16GB’lık depolama biriminin neredeyse yarısının telefona konumlandırılan yazılım desteği tarafından işgal edilmesi geliyor. Sensörlerden tutunda göz hareketleri ile sağlanan kontroller ve yenilenen TouchWiz Nature UX 2.0 yaklaşık 8GB’lık alan kaplıyordu.
1368731881_galaxy-s4-16gb-storage.jpg

Telefona indirilen oyun ve uygulamaların da SD karta taşınamamasıyla kullanıcılara sadece 8.8GB'lık bir alan kalıyordu. CNET’e konuşan bir Samsung yetkilisi kullanıcılardan gelen eleştirilere kulak verdiklerini ve kullanıcıya daha fazla depolama alanı oluşturmak için bir güncelleme üzerinde çalıştıklarına dair beyanatlarda bulundu.

Güncellemenin önümüzdeki ay dağıtılması planlanırken, sağlanacak optimizasyonlarla kullanıcıya ayrılan depolama alanında ne kadarlık bir artış olacağını ise henüz net değil.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER