ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 21:34

Galaxy S4 satışından Apple kazanacak!

Galaxy S4 satışından Apple kazanacak!

Samsung, Apple ile anlaşırsa her cihazı için Apple'a para ödeyebilir. İşte ayrıntılar...


Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri Apple ve Samsung arasında geçen patent davaları, bir süredir duruldu ve iki şirket anlaşma yoluna gitmek için uğraşıyor.

Korea Times’ın haberine göre her iki tarafta onlarca mahkemenin ardından pazarlık yapıp anlaşmak için sabırsızlanıyor.

Samsung dünyanın en büyük telefon üreticisi ve tüm güncel anlaşmazlıkları çözmek için Apple ile kapsamlı bir lisans anlaşmasına girmek için çalışacaktır. Açıkçası, Cupertino merkezli şirket anlaşma için Korelileri memnun edecek  uygun koşullar talep ediyor.

1374765402_apple-vs-samsung.jpg

Kore basınının Samsung’a yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre Apple, Samsung’un sattığı her telefon için 30 dolar her tablet için ise 40 dolar istiyor. Habere göre eğer Samsung her cihaz başına 30 dolar öderse 600 milyon dolar gibi büyük bir fiyat ödemek zorunda kalacak. Kaynaklara göre bu sadece bir talep ve Samsung bu talebi düşünüyor.

Peki neden Apple Samsung’dan bu kadar para istiyor? Dünyanın en karlı teknoloji şirketi olarak, Apple’ın paraya ihtiyacı yok, ama Samsung'un acımasız büyümesine engel olarak yavaşlamasına ihtiyacı var.

Bakalım Samsung’un kararı ne olacak? Apple’ın talebini kabul edecek mi? Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Düşüncelerinizi bize yorum bölümünden iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER