ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 22:27

Galaxy S4 hakkında tuhaf ipucu

Galaxy S4 hakkında tuhaf ipucu

Yeni sızan bilgiler bu kez iddiaları doğrular nitelikte. Galaxy S4'ün ipuçları S3 Mini'nin kod yazılımında saklıymış...


Daha önce Samsung'un önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği amiral gemi modellerinden birisinin GT-I9500 ve GT-I9505 kod numarasına sahip olacağı firmaya yakın kaynaklardan iddia edilmişti. Bu kod numarasına sahip cihaz Galaxy S4 olacaktı. Yeni sızan bilgiler bu kez iddiaları doğrular nitelikte.

Sammobile, NFC destekli Samsung Galaxy S3 mini modelinin ilk yazılım versiyonunu inceledi ve kod satırlarının arasında GT-Q1000 ve GT-I9505 kod numaralarına gördü.

Önceki iddialarda bu kod numarasına ait cihazın Tizen OS yüklü bir amiral gemisi olabileceği tahmin ediliyordu. Fakat bu kod numarasının bir Android cihazını işaret ediyor. Yani bu cihazın Galaxy S4 LTE versiyonu olma ihtimali yüksek. Bu durumda GT-I9500 kod numarasının uluslararası Galaxy S4 modeline ait olabileceği söyleniyor.

4 rakamının Güney Kore'de uğursuzluk sayılması nedeniyle da Samsung'un 9300 kod numarasından 9500 kod numarasına atladığı söyleniyordu. Ancak iddialara göre, 9400 kodunun Tizen akıllı telefonuna ayrıldı. Ayrıca satırlarda Q1000 model numarası dikkat çekiyor. Bu numara gizemli bir cihaza işaret ediyor ve kod numarasının esnek ekranlı akıllı telefon serisine ait olacağı iddia ediliyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER