ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 20:08

Galaxy S4 gözle kontrol edilecek!

Galaxy S4 gözle kontrol edilecek!

Samsung Galaxy S4'te gözle kontrol sağlayan yazılımlar kullanabilir.


Samsung Galaxy S4 hakkında söylentiler bir türlü bitmiyor. Yeni gelen söylentiler amiral gemisi olacak olan cihazın yeni birkaç özelliğine dair oldu. Son günlerde Galaxy S4'ün yeni bir ekran teknolojisi kullanacağı haberlerini duymuştuk. Şimdi bu haberlere yeni özellik söylentileri eklendi.

Samsung Avrupa'da bazı markalar için patent davası açmıştı. Bu patent akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar içinde kullanılan uygulama yazılımı olan Eye Scroll ve Eye Pause markaları içindi.

Bu özelliklerin ayrıntısında gözle kontrol etme teknolojisi yer alıyor. Mesela Eye Pause yani Göz duraklatma ile gözlerinizi kullanarak bir videoyu durdurabileceksiniz. Diğer teknoloji Eye Scroll yani Göz Kaydırma ile ise henüz tam olarak ne yapılacağı bilinmiyor. Ancak bu konuda bazı tahminler bulunuyor.

Tahminlere göre Eye Scroll yani Göz Kaydırma ile bir web sayfasında gezinirken göz kontrolü ile sayfayı aşağı doğru kaydırabilirsiniz.

Tabi ki bunlar sadece söylentiden ibaret. Samsung'un bu teknolojileri kullanıp kullanmayacağını zamanla hep birlikte göreceğiz.

1359049588_samsung-galaxy-s4-eye-scroll-eye-pause.jpg1359049568_samsung-galaxy-s4111.jpg

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER