ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 15:27

Galaxy S4 Active root edildi

Galaxy S4 Active root edildi

Suya ve toza dayanıklı Galaxy S4, ünlü iPhone korsanı tarafından root edildi.


Samsung’un iki hafta önce duyurduğu ve Galaxy S4 Active, suya ve toza dayanıklı yapısı ile dikkat çekiyor. Tasarım noktasında Galaxy S4’ten daha iyi olduğu iddia edilen telefonun ön bölümünde üç adet fiziksel buton yer alırken, telefonun sunduğu donanım Galaxy S4’ün LTE versiyonu ile aynı (1.9GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 600, Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM).

Telefon mobil dünyasında henüz yer edinmeye başlarken, PlayStation ve iPhone korsanı Geohot tarafından root edildi. Son dönemlerde Android’e ilgi duymaya başlayana Geohot böylece bu platformdaki en önemli icraatlarından birini de kullanıcılarla paylaşmış oldu. Galaxy S4 Active şu an için ülkemizde satış sunulmuş değil, fakat raflardaki yerini almasıyla birlikte önemli bir kesim telefona root yetkisi kazandıracaktır.

1372830056_gsmarena001-1.jpg

Android işletim sistemi ile çalışan telefonunuzda sistem üzerinde tam yetkiye sahip olabilmeniz için telefonunuzun root yetkisine sahip olması gerekir. Bu yetki sayesinde telefonunuzda istediğiniz uygulamaları yükleyebilir ve arabirimde dilediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Üstelik üreticinin size sunmuş olduğu ve gereksiz gördüğünüz uygulamaları da telefondan kaldırabilirsiniz. Root yetkisinin gerekli olduğu bir diğer detay ise geliştiricilerin hazırlamış oldukları özel romların yüklemesinde temel aşamalardan birini oluşturmasıdır.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER