ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 17:04

Galaxy S3'e Android 4.2.2 nasıl yüklenir?

Galaxy S3e Android 4.2.2 nasıl yüklenir?

Samsung'un resmi güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı henüz net değil, bu sebeple haberdeki talimatları uygulayarak Android 4.2.2'yi şimdiden tecrübe edebilirsiniz.


Merhaba Teknolojioku.com takipçileri,

Bu haberimizde Samsung’un satış rekorları kıran telefonu Galaxy S3’e önümüzdeki aylarda sunulması beklenen Android 4.2.2 güncellemesinin final aşamasında sızdırılan sürümün nasıl yüklendiğini anlatacağız. Yükleme talimatını eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaksınızdır. Yapacağınız işlemin telefonun garantisi üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur, bu konuda rahat olabilirsiniz. Söz konusu yükleyeceğiniz yazılımın daha önce sızdırılan Andorid 4.2.1 yazılıma nazaran oldukça stabil olduğu ve yükleyen kullanıcıların oldukça memnun kaldığı rapor ediliyor.

Yükleme Talimatı

1-Öncelikle buradan odin uygulamasını indirin ve dosyayı masaüstüne çıkarın.

2-Buradan ise yükleyeceğiniz dosyayı (Android 4.2.2 yazılımını) indirin. İndirme işlemi bittikten sonrada zip’li klasördeki dosyaları yine masaüstüne çıkarın.

3-Telefonun USB driver’larının yüklü olduğuna emin olun. Daha önce telefonu bilgisayara bağladıysanız ya da Kies ile bağlantı kurduysanız problem yok. Bilgisayarınızda Kies uygulaması açık ise kapatın.

4-Telefonunuzu kapatın (titremesini bekleyin). Ses Kısma + Güç + home butonlarına basılı tutarak tekrar açın. Gelen uyarıyı Ses yükseltme butonuna basarak geçin ve Download Moduna girin. (Aşağıdaki görselde olduğu gibi)

1371901713_samsung-galaxy-s3-download-mode1.png

5-Odin uygulamasını açın. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Odin uygulamasının sol üst bölümde yer alan kutunun sarı renkli olmasına dikkat edin. Sarı renk programın, telefonu tanıdığını gösterir.

6-Odin uygulaması üzerinde herhangi bir işlem yapmayın. Sadece PDA yazan bölümü tıklayın ve karşınıza çıkan pencerede masaüstüne çıkardığınız .tar ya da .md5 uzantılı dosyayı seçin ve pda bölümüne yerleştirin. (örnek görsel aşağıda)

1371901762_13636340651360275430odinstartklar.jpg

7-Odin programı üzerinden Start butonuna basıp yükleme işlemini başlatın. Yükleme 3-4 dakika kadar sürecektir. Telefon otomatik olarak başlayacaktır, ilk açılış normalden uzun sürmektedir.  

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER