ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 00:03

Galaxy S IV ne zaman geliyor?

Galaxy S IV ne zaman geliyor?

Samsung, mart ayı içerisinde Amerika'da düzenleyeceği etkinlikle telefonu resmiyete kavuşturabilir.


Samsung Mobile Başkanı JK Shin, önümüzdeki ay gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresin’de üst seviye özellikler sunan herhangi bir telefon duyurmayacaklarını açıklamış ve devamında 8-inçlik ekrana sahip Note 8’i işaret ederek tabletin resmiyet kazanacağını bildirmişti. Zaten telefonun şubat ayında resmiyet kazanması beklenmiyordu. Gelişen süreci değerlendirdiğimizde telefonun nisan sonu ya da mayıs başında resmiyet kazanacağı beklentisi hâkim.

Asia Economy ise bugün okuyucularına duyurduğu haberde Galaxy S IV’ün mart ayı içerisinde üstelik Amerika’da düzenlenecek bir etkinlikle resmiyet kazanacağını iddia etti. Son dönemlerde üreticilerin amiral gemi modellerini birbiri ardına açıklaması; üstelik sürecin Mobil Dünya kongresi’nde de devam edecek olması,telefonun lasnman tarihini daha erkene çekebilir.

Galaxy S IV’te hangi işlemci biriminin kullanılacağı henüz net değil fakat dört çekirdekli Exynos 5450 ve Mali-T658 GPU ağır basan seçenekler arasında yer alıyor. Bunun dışında telefonun 4.99-inçlik Super AMOLED HD ekrana, 13mp çözünürlüğünde kameraya ve 2GB RAM’e sahip olacağını söyleyebiliriz. Telefonun bunlar dışında hangi yenilikleri getireceği ise önümüzdeki haftalarda netleşmeye başlayacaktır.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER