ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 14:04

Galaxy S IV için konsept video yayınlandı

Galaxy S IV için konsept video yayınlandı


Geride bıraktığımız yılın en fazla merak edilen telefonlarından biri Galaxy S III olmuştu. Telefonun elde ettiği satış rakamlarına baktığımızda beklentinin haklılığı ortaya çıkıyor. Mobil dünyasında yaşanan gelişmeler dikkate alındığında; ekran, işlemci ve pil gücünde yaşanan gelişmeler bir sonraki ürünü daha özel kılmakta.

İşte bu özel ürünlerin biride Galaxy  IV. Telefon hakkında sayısız iddia oluşmuş durumda. Kaynaklar telefon hakkında bir bilgi elde edebilmek için resmi ağızları araladı fakat umduğunu bulamadı. Telefon için netleşen elbette detaylar var fakat tasarımın yanı sıra rakiplerine nazaran ne farklılıklar sunacağı merak konusu.

Telefon için hazırlanan konsept videoda bazı teknik detaylara yer veriliş, tabi şu aşamada hayal ürünü olan detaylarda kullanılmış. Daha önce iPhone 5 için hazırlanan bir videoda karşımıza çıkan klavyenin düz bir zemine aktarılması gibi.

Ultra ince, hafif ve güçlü olarak nitelendirilen telefon GT-I9500 koduyla karşımıza çıktı. 1080p çözünürlüklü ekranı vurgulanan telefonda arka bölümde 13mp kameraya yer verilmiş. 2GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemciyle çalışması beklenen telefon Android’in yeni sürümü ile tanıtılacak.

Açıkçası son paragrafta sadece dört çekirdek işlemci gerçeği yansıtıyor. Android’in yeni sürümünün haziran döneminde ilk defa Nexus’larda kullanılacağı düşünüldüğünde Galaxy S IV için bu pekte mümkün görünmüyor.

Peki Galaxy S IV’te neler yer alacak? Gelişmeler dikkate alındığında bazı detaylarda netleşmiyor değil. Ekran boyutunda büyüme sağlanacak ve tasarım noktasında Galaxy S III ile benzerlik gösterecek. Dört çekirdekli bir işlemci ve 13mp kamera da yine netlik kazanan detaylar arasında yer alabilir. Videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER