ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 23:32

Galaxy S II'ye Android 4.1.2 Jelly Bean nasıl yüklenir?

Galaxy S IIye Android 4.1.2 Jelly Bean nasıl yüklenir?

Galaxy S II için Android 4.1.2 Jelly Bean yükleme talimatını haberimizde bulabilirsiniz.


Samsung'un ocak ayında ilk olarak İspanya'da başladığı Galaxy S II Jelly Bean güncellemesi nihayet ülkemiz kullanıcıları için de indirilebilir hale getirildi. Güncelleme kimi kullanıcılara ulaşırken, henüz bazı kullanıcılar cephesinde ise sabırsız bekleyiş devam ediyor.

Bu yazımızda Galaxy S II için ülkemizde yayınlanan Android 4.1.2 Jelly Bean yazılımın nasıl yüklendiğini anlatmaya çalışacağım. Yükleme talimatına geçmeden önce yapacağını işlemin telefonun garantisi üzerinde herhangi olumsuz bir durum oluşturmayacağını hatırlatmak isterim, zira yükleyeceğiniz ROM resmi bir yazılımdır.

Samsung'un kullanıcılara sunduğu güncellemeler OTA ya da resmi güncelleme uygulaması Kies üzerinden yüklenir. Eğer daha önce telefonunuza Odin aracılığıyla bir farklı bir ülkeye ait yazılım yüklediyseniz Kies'in telefonunuzda yazılım yükseltmediğine dair bir uyarı alırsınız. Bu durumda yapacağınız işlem ise CSC kodunu değiştirmek olacaktır. Bunun için yapmanız gerekenler *#272*İMEİ# tuşlarını kodlamak olacaktır. Karşınıza çıkan seçeneklerden "TUR" seçeneğini uyguladığınız an telefonunuz Kies tarafından yazılım güncelleme desteğine devam edecektir. Söz konusu işlemi yapmadan önce bilgilerinizi yedeklemenizi öneririz.

Şimdi ise ülkemizde Galaxy S II için yayınlanan  Android 4.1.2 Jelly Bean yazılımının Odin aracılığı ile nasıl yüklendiğini anlatağım.

Yükleme Talimatı
1- Buradan odin uygulamasını indirin. İndirdiğiniz dosyanın içeriğini bir klasör oluşturun ve içerisine atın. (Örnek: Rom yükleme klasörü)

2-Buradan ise Galaxy S II için Android 4.1.2 Türkiye ROM'unu indirin. Yine indirdiğiniz romu oluşturduğunuz klasör içerisine çıkartın.

3- Telefonuz açık bir durumdayken USB kablosu ile bilgisayara bağlayın ve bir süre driver'ların yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi bittikten sonra bağlantıyı kesip, telefonu kapatın.

4- Şimdi telefonu kapatın ve (Ses Kısma Ses Kısma + Home + Güç ) tuşlarına aynı anda basın. Karşınıza bir uyarı gelecek ve bu uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçin. Telefon Download yani Odin Modu'na geçecek. Alttaki görsele göz atabilirsiniz.
1366995716_1.png
5- Daha sonra ise indirdiğiniz dosyalar içerisinde Odin3 v1.85 uygulamasını çalıştırın. Telefonunuzu odin modunda USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Odin uygulamasının sol üst bölümde yer alan kutunun sarı renkli olmasına dikkat edin. Sarı renk programın telefonu tanıdığını gösterir. Aşağıdaki görselde olduğu gibi.
1366995781_2.jpg 6-Odin uygulaması üzerinde herhangi bir işlem yapmayın. Sadece PDA yazan bölümü tıklayın ve karşınıza çıkan pencerede masaüstüne açtığınız klasörü bulun (Rom yükleme). Bu dosya içerisinde .tar uzuntılı dosyayı seçin. Örnek görsel için aşağıya bakabilirsiniz. 
1366995927_3.png
7-Odin programı üzerinden Start butonuna basıp yükleme işlemini başlatın.

8-Yükleme işlemi 3 ya da 4 dakika kadar sürmektedir. Bittiğinde ise Odin programının sol üstünde yer alan kutu yeşil renkli olacaktır. Aşağıdaki görselde olduğu gibi.

1366996000_5.jpg
10. Yükleme sonrası cihazınız otomatik olarak yeniden başlayacaktır. İlk açılış normalden daha uzun sürmektedir. Herhangi bir problem yok!

Kurulumu yaparak Galaxy S II'de Android 4.1.2 Jelly Bean keyfini çıkarabilirsiniz.
Öneri ve görüşleriniz veya kafanıza takılan yerleri aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Apple, iPhone 5 için yeni bir reklam yayınladı!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER