ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 23:20

Galaxy S II Plus’a ait detaylar netleşiyor

Galaxy S II Plusa ait detaylar netleşiyor

Samsung, 2011 yılı amiral gemisinde iyileştirmelere gidiyor.


2011 yılına damgasını vuran ve aynı zamanda EISA tarafından yılın telefonu ödülüne layık görülen Galaxy S II, halihazırda halen popüler bir cihaz ve kayda değer satışlar gerçekleştiriyor. Samsung’un telefonda bir dizi iyileştirmeler yaparak Galaxy S II Plus adı altında tekrar satışa sunacağı uzun zamandır gündemde olan bir iddia. Son olarak telefonun NFC destekli ve NFC desteği olmayan iki farklı varyantının olacağı iddia ediliyor.

Güney Koreli üreticinin geride bıraktığımız yaz döneminde telefonu sunması bekleniyordu fakat, Galaxy S  III’ün sağlamış olduğu popülerite, ardından Galaxy Note II, Galaxy Premier ve Galaxy S III mini derken Galaxy S II Plus’ın tanıtılması sürekli ertelendi.
1356639138_s2.jpg

İddia edilen teknik detaylara göz atacak olursak;

1GHz saat hızında çalışan Galaxy S II Plus I9105 (NFC modeli I9105P) çift çekirdekli bir işlemciye sahip olacak. Frekans hızının S II’ye nazaran düştüğü dikkatten kaçmıyor fakat buradaki söz konusu çift çekirdekli işlemci Cortex-A15 mimarisi üzerine inşa edilen Exynos 5 serisinin yeni üyesi olabilir. Samsung’un iddiasına göre bu işlemci şu an pazardaki bazı dört çekirdekli işlemcilerden daha iyi performans sunuyor.

Neredeyse 9mm kalınlığında olan telefonun Galaxy S II’ye nazaran daha kalın bir yapı sunduğunu görüyoruz. Bu gelişme daha yüksek kapasiteli bir batarya karşımıza çıkarabilir. 4.3-inç boyutunda ve 480 x 800p çözünürlüklü ekrana sahip telefonun arka bölümünde 8mp kamera yer alırken, ön bölümünde ise 2mp kamera konumlandırılmış. Full HD panellerin karşımıza çıktığı şu aşamada telefonun ekran çözünürlüğüyle sınıfta kaldığını söyleyebiliriz.

Android 4.1.2 Jelly Bean ile çalışacağı iddia edilen telefonun şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde resmiyet kazanması bekleniyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER