ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 09:20

Galaxy Note III’te malzeme ve tasarım netleşti!

Galaxy Note IIIte malzeme ve tasarım netleşti!

Samsung, son dönemde benimsediği tasarım ve plastik malzemeden vazgeçmeyecek gibi görünüyor.


Eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde resmiyet kazanması beklenen Galaxy Note III için bir dönem ortaya çıkan iddialarda, Samsung’un farklı bir tasarım ve malzeme kullanacağı dillendirilmişti. Özellikle Xperia Z ve HTC One tasarımlarının kullanıcılar tarafından bir hayli beğenilesinin bunda etkili olduğu ifade edilmişti.

Tasarımın yanı sıra HTC One’nın tamamı alüminyumdan oluşan kasası, Samsung yetkilileri tarafında da bizzat beğenilmişti. Söz konusu bu durum acaba "Galaxy Note III’te de benzer bir çalışma ve tasarım noktasında bir farklılık yaşanır mı?" sorusunu akıllara getirmediği değil.
1368763672_2.png

Güney Koreli üreticiye yakınlığı ile bilinen SamMobile’ın güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre Samsung, Galaxy Note III’te son dönemde benimsediği tasarımdan vazgeçmeyecek. Yani telefon, Galaxy Note II ve Galaxy S4 tasarımına benzeyecek. Bir diğer bilgi ise Samsung’un plastik malzemeye devam edecek olmasıdır. Daha kolay üretim koşulları ve tedarik noktasında sıkıntı yaşanmaması adına milyonlar satması beklenen Galaxy Note III’te plastik bir kasa kullanılacak. Bir hatırlatma yapacak olursak; SamMobile’ın bu yönde duyurduğu bilgiler genel anlamda doğru çıkmaktadır.

Telefon için iddia edilen teknik özellikleri sıralayacak olursak; 5.9-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekran, 2.0GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Cortex-A15 ve 1.7GHz frekans hızında çalışan Cortex-A7 işlemcisinden oluşan Exynos 5 octa işlemci, 2GB RAM, Android 4.2 Jelly Bean ve geliştirilmiş S-Pen deneyimi.

 Gaga kod adlı Xperia UL sızdırıldı

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER