ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 21:04

Galaxy Note III'te farklı tasarım

Galaxy Note IIIte farklı tasarım

Samsung, HTC One'ın beğenilen tasarımı ve malzeme yapısını dikkate alarak Galaxy Note III'te radikal değişimler sunabilir.


Samsung’a yakınlığı ile bilinen Sammobile, yılın ikinci yarısında duyurulacak Galaxy Note III için bazı iddialarda bulundu. Siteye göre Samsung yeni nesil akıllı telefonu oluştururken plastikten faklı bir madde kullanacak.

Samsung’un telefonları sahip olduğu teknik özelliklerle tam bir donanım canavarı olmayı başarırken ne yazık ki aynı ilgi ve başarıyı tasarım ve kullanılan materyal noktasında sergileyemiyor. Dün sizlere yönelttiğim Galaxy S4’te neyi beğenmediniz sorusuna genel anlamda verilen yanıtlar tasarım ve kullanılan plastik malzeme şeklinde sıralanıyordu.

Samsung, üst seviye akıllı telefonlar neden plastik kullandığı şeklindeki sorulara üretim aşamasının kolay olduğu ve alüminyum ya da diğer benzeri kasaların oldukça zorlu üretim aşamalarından geçtiği tezini savunmuştu.
1365915690_galaxy-note-3-1.jpg

HTC One’a baktığımızda üst seviye yenilikçi gelişimlerin yanı sıra şık tasarım ve alüminyum kasa kullanıcılar nezdinde fazlasıyla beğenildi. HTC söz konusu telefon için gerekli olan tedariki daha iyi sağlayabilseydi, telefon şu an birçok ülkede raflardaki yerini almış olur ve kayda değer satışlar gerçekleştirirdi. Bunun dışında Galaxy S4’ün ciddi rakiplerinden Xperia Z’de  ön ve arka bölüm tamamen camdan oluşurken yine telefon şık tasarımı ile dikkat çekiyor.

Samsung cephesinden gelen değerlendirmelere bakıldığında Güney Koreli üreticinin satış rekorları kırması beklenen Galaxy S4’te daha basit üretim koşulları sebebiyle plastiği tercih ettiği resmi olarak açıklanan bir bilgi. Ancak Samsung, daha az satış gerçekleştiren Note serisinde yeni bir tasarım ve malzeme kullanımı başlatmak istiyor olabilir.

Galaxy Note III’ün nasıl bir tasarım sunacağı hala gizemini koruyor. Süreç içerisinde konuyla ilgili birçok iddia gündeme gelecektir. Bunun yanı sıra Samsung, HTC One tasarımının fazlasıyla benimsendiği gerçeğini göz ardı etmeyecek gibi görünüyor.

Top çizgiyi geçti mi geçmedi mi tartışması bitiyor!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER