ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 11:10

Galaxy Note III’te esnek ekran kullanılacak mı?

Galaxy Note IIIte esnek ekran kullanılacak mı?

Yayımlanan OLED raporunda Galaxy Note III hakkında detaylara ulaşıyoruz.


Galaxy Note III’ü bekleyen kullanıcılara hem iyi hem de kötü haberimiz var. İyi haberden başlayacak olursak, Oled-display.net’e göre Samsung 6-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü bir ekranı yılın ikinci yarısında üst sınıf bir telefonda kullanacak. Söz konusu telefon elbette ki Galaxy Note III olacak. Bir dönem telefonda LCD ekran kullanılacağı yönünde iddialar baş göstermiş, ancak site tarafından yayımlanan rapor LCD iddialarının geçersiz olduğunu kanıtladı.

Kötü diyebileceğimiz haber ise esnek ekran teknolojisi için bir süre daha bekleyecek olmamızdır. Yine yılın ilk çeyreğinden itibaren Galaxy Note III’ün esnek ekrana sahip ilk telefon olacağı bildirilmişti. Samsung ise esnek ekranlar noktasında çalışmaların aralıksız devam ettiğini ancak seri üretime halen tam anlamıyla geçilemediğini bildirmişti. Yayımlanan OLED raporunda da benzer ifadeler yer bulmuş ve Galaxy Note III’te esnek ekran kullanılmayacağı bildirildi. Raporla birlikte Galaxy Note III’te yer bulacak ekranın boyutu da belirlenmiş oldu.
1368509832_samsung-bukulebilir-ekran.jpg

Samsung, LG ile birlikte esnek OLED teknolojisinde önemli yatırımlar gerçekleştirirken aynı zamanda hummalı bir çalışma içerisinde. Her iki şirketin de esnek ekran projelerini ertelediğini bir kez daha hatırlatalım.
 

Oled-display.net’in raporundan kısa bir değerlendirme

Samsung Display, A2 P3 çizgisinde esnek AMOLED paneller üretmeyi planlıyor. 5.5G’de üretim hacmi arttırılarak, aylık 24 bin esnek OLED ekran üretim kapasitesine gelinmiştir. Söz konusu rakam Galaxy Note III gibi üst sınıfta konumlandırılan bir telefon için yeterli değildir.

Samsung Display, esnek OLED hattı için kapasitesini genişletme çalışmaları sergilemeye devam ediyor. LG de esnek ekran üretimi noktasında çalışmalar sergiliyor ve 4G üretim metodu ile ayda 8 bin ekran üretimi gerçekleştirebiliyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER