ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2014 Çarşamba 15:26

Galaxy Mega 2'nin özellikleri

Galaxy Mega 2nin özellikleri

Galaxy Mega 2'nin teknik detayları kullanıcıları pek de tatmin etmeyecektir.


Samsung’un Galaxy Mega 5.8 ve 6.3’ü duyurmasının üzerinden bir yıldan fazla bir zaman geçti ve artık telefonların devam modellerinin tanıtımı için geri sayıma geçildi. Galaxy Mega 2 olarak isimlendirilen akıllı telefon bir süredir defalarca ortaya çıktı. Telefonun yayınlanan son görüntüsünde ise teknik detayların tümünü öğreniyoruz.

Samsung’un dev ekranlı yeni telefonunda 6-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekran kullanılıyor. 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli işlemciden gücünü alacak telefonda 16GB dahili depolama ve 64GB hafıza kart desteği mevcut. Geçtiğimiz günlerde resmi kurumlarca onaylanan telefonda 2GB RAM’in yer alacağı iddia edilmişti, oysa teknik özellikle tablosuna bakıldığında Galaxy Mega 2’de 1.5GB RAM’in kullanılacağı görülüyor.

1408458316_gsmarena001.jpg

Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışan Galaxy Mega 2’de saydığımız özelliklere ek olarak 8MP arka kamera, 2.1MP ön kamera, 2.800mAh kapasiteli pil ve 4G LTE desteği yer alıyor.

Galaxy Mega 2’nin kısa süre önce Benchmark testinde yayınlanan özelliklerinde ise 2GB RAM, 12MP arka kamera, 4.7MP ön kamera yazılıydı.

Yayınlanan yeni görüntülerin doğru olup olmadığı noktasında hala şüpheler var. Galaxy Mega 2’nin kısa süre içerisinde resmiyet kazanması bekleniyor. 

kaynak: gsmarenaÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER