ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2014 Cuma 11:54

Galaxy Alpha'dan İlk Görüntüler

Galaxy Alphadan İlk Görüntüler

Son zamanlarda adını sıklıkla duymaya başladığımız Samsung'un metal kasa telefonu Galaxy Alpha’nın görselleri internete sızdırıldı.


Samsung'un en iyi telefonu olması beklenen ve metal kasaya sahip telefonu Galaxy Alpha'nın ilk görüntüsü internete sızdırıldı. Samsung'un metal kasalı bir telefon yapmayacağı düşünülürken, yayınlanan bu fotoğraf kafaları karıştırdı.

Samsung’un ilk metal kasalı telefonu olması beklenen Galaxy Alpha, yakında resmiyet kazanabilir. ”Alpha” isminin kullanılması Samsung’un metal kasalı akıllı telefonlarını bir ürün serisine dönüştürmesi ihtimalini akıllara getiriyor. Sızan fotoğraflarda da akıllı telefonun alüminyum metal çerçevesi net biçimde görülüyor.

Metal çerçeve nedeniyle Galaxy Alpha’nın Galaxy S5'e kıyasla daha köşeli bir tasarıma sahip olması ve bu açıdan Galaxy Note 3'e benzemesi dikkat çekiyor. Ancak fotoğrafları yayınlayan SamMobile sitesine göre, akıllı telefon özellikleri bakımından Galaxy S5'e daha yakın olacak.

Galaxy Alpha’nın, tıpkı Galaxy S5 Mini gibi, bir Galaxy S5 versiyonu olarak sunulması da ihtimaller arasında yer alıyor. Ancak bu cihaz daha gelişmiş bir modeli temsil etmesi nedeniyle diğer Galaxy S5 versiyonlarından farklı bir yerde konumlanıyor. Akıllı telefonda parmak izi tarayıcısının bulunacağı belirtilse de, yayınlanan fotoğraflarda kalp atış hızı sensörüne rastlanmıyor. Arka kasada suni deri materyalden vazgeçilmemiş olması da dikkat çekiyor. Galaxy Alpha’nın 4.7 inç ekran, 32 GB dahili hafıza, nano SIM ve 4G ile birlikte gelmesi bekleniyor. Akıllı telefonun depolama alanını microSD kart ile genişletmenin mümkün olmayacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Samsung Galaxy Alpha’nın ağustos ayının sonunda duyurulacağı iddia ediliyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER