ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 13:56

Flash oyun dünyası!

Flash oyun dünyası!

Her geçen gün gelişen ve gelişmeye de devam eden internet dünyası, çocukların oyun konusunda da en gözde mekânı olmaya devam etmektedir.


Günümüzde hemen hemen her çocuğun zekâsını geliştirecek tarzda oyunlar hazırlayıp düzenleyen firmalar bu konuda oldukça detaylı bir biçimde çalışmalar yapmaktadır. Konu çocuklar ve oyunlar olunca en ufak detay bile kaçınılmaz olmaktadır. Her çocuk için gelişmeye odaklı bu oyunlar çocukların hem yeteneklerini geliştirmelerine, hem de zekâlarını doğru bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmaktadır.

Dünyanın her yerinde tüm ebeveynlerin aynı kanaatte olduğunu biliyor muydunuz? Örnek vermek gerekirse; bir kız çocuğu için giysi giydirme, makyaj yapma, yemek yapma gibi görsel sunumlu oyunlar vazgeçilmez olduğu kadar zekâ gelişimine, görsel sunumlarda ve zevk unsurlarının gelişmesinde de yardımcı olmaktadır. Bu tür kız oyunları kız çocuklarının daha küçük yaşta moda kavramını anlamasına, kendi zevklerini yaratıcılıklarıyla birleştirerek tasarımlar yapmasına yol açmaktadır. Diğer bir bakış açısına göre de kızınız bu oyunlar sayesinde her daim gözünüzün önünde olacaktır.

Günümüzün her işini kolay bir şekilde halletmemizi sağlayan internet, çocuklar içinde çok önemli bilgi kaynağıdır. Sadece kız çocukları için değil erkek çocuklarının da bu konudaki istek ve görüşleri aynı şekilde olmaktadır. Erkek çocukları kız çocuklarına göre daha stratejik ve rekabetçi ruhuna sahip oldukları için daha etkili, daha heyecanlı olan oyunları oynamayı tercih etmektedir. Bu duruma da örnek vermek gerekirse; araba oyunları erkek çocuklarının rekabeti en çok hissettikleri ve en çok zevk aldıkları oyunlardır. Sonuç olarak ebeveynlerin bilmesi ve yapması gereken şeylerden ilk olanı çocuklarını internet ortamında çok fazla zaman geçirmelerine izin vermeden zekâ gelişimini ve yeteneklerini geliştirmelerini sağlayan oyunlara yönelmelerini sağlaması olmaktır.     

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER